Ботев (Пловдив) постигна драматична победа с 4:2 като гост на

...

Ботев срази Витоша с голове в края

Ботев (Пловдив) реализира трагична победа с 4:2 като посетител на Витоша (Бистрица) в среща от 11-ия кръг на Първа лига. Успехът за " канарчетата " пристигна в добавеното време на срещата, когато се разписаха влезлите като запаси Стивън Петков и Лазар Марин.

Двубоят в Бистрица стартира стремително. Още във 2-ата минута гостите излязоха напред в резултата, откакто Фернандо Виана засече с глава центриране на Минев и не остави шансове на Християн Василев.

Отговорът на " тигрите " обаче бе мълниеносен. В 7-ата минута Даниел Пеев изравни от дузпа, отсъдена за нарушаване на Радослав Терзиев против Румен Гьонов. Видеоповторенията демонстрираха, че решението на арбитрите да отсъдят 11-метров углавен удар е вярно. Трябва обаче да се регистрира обстоятелството, че преди фаула играчът на домакините игра с ръка.

В идващите минути преобладаваше борбата в центъра на терена и повече попадения не паднаха.

Малко след подновяването на играта Виана още веднъж даде задатък на Ботев. Бразилецът преодоля Узунов и с обмислен диагонален удар прати топката във вратата на Витоша. И този път насладата на " канарчетата " не търпя дълго, защото в 66-ата минута Даниел Пеев изведе зад отбраната на гостите Цанков, който преодоля Чворович - 2:2.

До края Ботев имаше териториално предимство и на няколко пъти бе покрай нов гол. Такива паднаха в добавеното време на дуела, когато запасите Стивън Петков и Лазар Марин се разписаха.

С този триумф Ботев е на 7-а позиция с актив от 14 точки, до момента в който Витоша е на последното 14-о място с 2.

ВИТОША - БОТЕВ 2:4
0:1 Виана (2), 1:1 Пеев (7), 1:2 Виана (53), 2:2 Цанков (66), 2:3 Петков (93), 2:4 Марин (95)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
2 -   ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Минев центрира от лявото крило и Виана с глава открива резултата!
7 -   ГОООЛ ЗА ВИТОША! Даниел Пеев е прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване на Терзиев против Гьонов.
23 -   Бризола стреля рисково, само че топката мина около врататата на Василев.
33 -   Пропуск за Витоша! Михаил Петров не уцели врата от комфортна позиция и прати топката в навън.
38 -    Афонсо изпусна да изведе още веднъж Ботев напред, само че вратарят Василев се оправи с нещата и почисти в корнер.
45+1 - Край на първото полувреме!
--------------------------------
46 - Начало на втората част.
53 -   ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Виана още веднъж дава задатък на гостите, откакто преодоля Кристиан Узунов и с обмислен диагонален удар прати топката в далечния ъгъл.​
66 -   ГОООЛ ЗА ВИТОША! Даниел Пеев изведе зад отбраната на гостите Цанков, който преодоля Чворович.​
80 - Корнер за Витоша Бистрица, след осъществяването му защитник на гостите почисти от голлинията.
90+2 -   ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Ндонгала проби отляво и центрира в наказателното поле, където Стивън Петков засече топката от няколко метра в мрежата на домакините.​
90+5 -   ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Марин се разписа самичък против Василев.
90+6 - Край на мача!

Резултат с изображение Витоша: 97.Християн Василев, 4.Кристиян Узунов, 2.Тодор Гочев, 18.Петко Цанков  , 7.Кристиян Кочилов (47  Амзин), 6.Румен Гьонов  , 17.Михаил Петров, 88.Ивайло Лазаров  , 77.Даниел Пеев     , 15.Радко Мутафчийски (21  Христозов  ), 19.Китан Василев
Резерви: 1.Михаил Иванов, 3.Йордан Върбанов, 10.Георги Амзин, 24.Николай Христозов, 25.Пол Отофе, 9.Ангел Стоянов, 99.Стефан Христов
Треньор: Росен Кирилов

Резултат с изображение Ботев: 99.Иван Чворович, 70.Пламен Димов, 18.Радослав Терзиев, 2.Цветомир Панов, 23.Йордан Минев, 17.Лъчезар Балтанов, 93. Афонсо (74  Петков  ), 8.Тодор Неделев, 7.Фелипе Бризола (47  Алваро), 9.Фернандо Виана     , 29.Дуде Ндонгала (90+4  Марин  )
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 6.Алваро Юлиан, 20.Стивън Петков, 10. Серкан Юсеин
Треньор: Николай Киров

Бистрица, " Витоша "
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация