Ботев (Пд) постигна успех с 2:1 срещу гостуващия Арда в

...

Ботев (Пд) излезе втори след успех срещу Арда

Ботев (Пд) реализира триумф с 2:1 против гостуващия Арда в последния мач от седмия кръг на Първа лига.

" Канарчетата " излязоха на второ място в класирането със същия актив (14 точки) и голова разлика (9:6), какъвто има и Славия.

Води Лудогорец с 15 точки. Арда не съумя да усили актива си при дебюта на треньорския пост на Георги Чиликов, като е 11-и с 5 пункта.

Два гола преднина за Ботев даде Маркиньос в 9-ата и 36-ата минута, а сред тях благодарение на системата ВАР бе анулирано друго попадение за домакините поради нарушаване.

В 55-ата минута Тонислав Йорданов понижи резултата на 2:1, а късмет за кърджалийци се откри с изгонването в 60-ата на Реда Рабей.

До нов гол обаче не се стигна, а в добавеното време с втори жълт и червен картон бе отхвърлен и Пламен Крумов от гостите.
Източник: bnr.bg