Ботев изпусна да победи ЦСКА 1948 като гост и завърши

...

Ботев изпусна победата срещу ЦСКА 1948 навръх 110-годишния си юбилей

Ботев изпусна да победи ЦСКА 1948 като посетител и приключи 2:2 на стадиона в Бистрица. Алекс Колев откри през първата част за домакините, само че след два гола на Бароан през второто полувреме пловдивчани направиха цялостен поврат. Галин Иванов донесе точката за домакините в 85-та минута. Двубоят се игра и точно на 110-годишнината на Ботев.

Преди началото на дуела ЦСКА 1948 поздрави Ботев за 110-годишнина на клуба и подари фланелка и плакет на клуба.

В 4-та минута удар на Чочев беше уловен от Аргилашки.

В 20-та минута някогашният състезател на Ботев Алекс Колев, след неточност в центъра на Рабей Георги Русев изведе добре нападателя на ЦСКА 1948 и той с прекрасен удар не остави шансове на Аргилашки - 1:0.

Последва и изстрел на Димитър Пиргов в 25-та минута, който беше избавен от Аргилашки.

В 41-та минута центриране на Етоо беше засечено от Минков с глава, само че Наумов улови. Това беше и първия прецизен за " канарчетата " от началото на дуела.

Последва и удар на Супрайен, който обаче беше много неакуратен.

В 45-та минута последва удар от отдалеченост на Минков, само че той Наумов улови.

Само секунди по-късно Току изведе добре Бароан, който стреля, само че вратарят на домакините мазета в корнер. След осъществяването на ъгловия удар Пунчец засече с глава, само че над вратата.

В 49-та минута Ботев съумя да изравни, дълго подаване на Неделев попадна при Минков, който подаде към Бароан и нападателят на Ботев осъществя от границата на вратарското поле - 1:1.

В 65-та минута Ботев направи цялостен поврат, Мертенс изведе отлично Бароан, който напредна, навлезе в наказателното поле и от точката на дузпата осъществя за 1:2.

В 68-та минута Неделев насочи рисков удар от отдалеченост, само че Наумов съумя да избави.

В 71-та минута Мартин Тошев стреля, само че Аргилашки улови.

Последва и нов удар на Неделев, само че имаше рикошет в състезател на ЦСКА 1948 и това улесни Наумов при спасяването.

В 76-та минута Чочев насочи удар с глава, само че той мина около вратата на Аргилашки.

В 85-та минута ЦСКА 1948 изравни резултата. Русев изведе доста добре Галин Иванов в наказателното поле и той насочи удар и не остави шансове на Аргилашки за 2:2.

С равенството Ботев събра 40 точки и остава на третото място, а ЦСКА 1948 е на 9-то място с 26 точки.

Следващата неделя Ботев е хазаин на ЦСКА-София.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Реян Даскалов, Георги Ангелов, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Ивайло Чочев, Емил Мартинов (Ивайло Климентов 79 мин.), Георги Русев (Марио Топузов 90+1 мин.), Ангел Бастунов (Мартин Тошев 67 мин.), Галин Иванов, Александър Колев

Ботев: Георги Аргилашки, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Тодор Неделев (Па Конате 74 мин.), Емануел Току Антоан Бароан (Димитър Тонев 86 мин.), Джеймс Етоо, Николай Минков (Мохамед Брахими 76 мин.), Самюел Супрайен, Реда Рабей, Роберто Пунчец
Източник: trafficnews.bg