Ботев изпусна да победи Локомотив в 118-тото издание на дербито

...

Локомотив измъкна 0:0 в дербито на Пловдив

Ботев изпусна да победи Локомотив в 118-тото издание на дербито на Пловдив. Мачът стадион „ Христо Ботев “ от 16-я кръг приключи 0:0. Това беше първо дерби след реконструкцията на стадиона.

Това е трето следващо тъждество сред градските противници. Първият мач този сезон приключи 1:1.

По време на цялата среща Ботев доминираше и изпусна успеха. Домакините сътвориха по-чистите положения, само че не съумяха да преодолеят вратаря на Локомотив Динко Хоркаш. Освен това след почивката гол на жълто-черните беше анулиран поради засада.

Локомотив насочи единствено един неакуратен удар за 90 минути – дело на Георги Минчев. Железничарите, до неотдавна първи, са без победа в пет кръга. Все отново те се изравниха по точки (32) с водачите Черно море и. Ботев е 10-ти с 19 точки.
Източник: flashnews.bg