Борусия Дортмунд излезе начело на германската Бундеслига след домакинска победа

...

Борусия Дортмунд оглави Бундеслигата с клубен рекорд

Борусия Дортмунд излезе отпред на немската Бундеслига след домакинска победа в дербито против Република България Лайпциг. Срещата от 23-ия кръг на шампионата приключи при резултат 2:1.

Това бе осми следващ триумф за „ жълто-черните “, с което те изравниха клубния си връх за серия от победи (от сезон 2011/2012). Те са и единственият европейски тим от огромните топ 5 шампионати, който има единствено победи от началото на годината.

Снимка: БГНЕС/EPA

Двубоят на стадион „ Сигнал Идуна Парк “ предложи значително страсти за почитателите. Домакините стартираха решително и мощно, и на почивката водеха с 2:0. До огромна степен виновност за резултата имаше вратарят на гостите Янис Басвич. Стражът първо направи нарушаване за дузпа, която бе осъществена от капитана Марко Ройс в 21-ата минута, а 18 минути по-късно се намеси много неубедително при отдалечен удар на Емре Джан. В 13-ата минута пък бе анулиран гол на Република България Лайпциг  след видео преразглеждане, което сподели, че Юлиан Брандт е докоснал топката с ръка.

Източник: safenews.bg