Близо 53% от българите не са могли да се справят

...
Близо 53% от българите не са могли да се справят
Коментари Харесай

Над половината българи не могат да посрещнат изненадващ разход

Близо 53% от българите не са могли да се оправят с непредвидени финансови разноски през предходната година. Това демонстрират данни от разбор на Евростат за делът на хората в Европейски Съюз, които са били изправени пред непредвидени финансови проблеми през 2017 година, съобщи БГНЕС. Средният индикатор в Европейски Съюз за хората, които не са могли да реагират съответно пред непредвидени парични провокации през предходната година е бил 34%, сочи европейската статистика.

Все отново Евростат регистрира, че делът на българите, които са имали сходни проблеми през предходната година, е намалял с 1% спрямо миналата 2016 година, когато 54 на 100 от сънародниците ни не са съумели да реагират на финансови провокации. Като цяло в Европейски Съюз делът на хората с сходни проблеми е намалял с 2,5 % - от 36,5 % през 2016 година - до 34 % през м.г., регистрира Евростат, заяви Българска национална телевизия.

Европейската статистика дава данни и за това какъв брой % от европейците изобщо не могат да си разрешат покупката на кола /нова или на старо/ - за Европейски Съюз този индикатор е 7%. За България - 20%, а за Румъния - 30%. Финансовите проблеми на българите се удостоверяват и от други данни на родната статистика по отношение на някои настройки на сънародниците ни по отношение на тяхното богатство: към 46% от българите са били настроени отрицателно към обстановката със спестяванията си, т.е. нямали са опция да заделят пари. Други 70% от сънародниците ни не биха могли да изразходват огромна сума за ремонт на дома си. Около 80% от българите пък не биха могли да си купят ново жилище в границите на една календарна година. Само 30% от сънародниците ни /или всеки трети българин/ би имал опция да задели пари за покупка на предмет с дълготрайна приложимост, сочат настоящи данни на родната статистика. Най-нисък дял на поданици от европейска страна, които не биха могли да се оправят с финансови проблеми, е регистриран през м.г. в Малта - едвам 15%.

Други страни с положително финансово самочувствие по отношение на непредвидените разноски са още: Австрия, Холандия и Люксембург - там едвам 20% от жителите им нямат опция да се оправят с непредвидени финансови провокации. Най-висок дял на хора с проблеми по отношение на финансови разноски е регистриран в Латвия - 60%, Хърватия - 56%, България - 53%, Румъния - 52%, Литва и Кипър - с по 50% и други

В страни с развити стопански системи като Италия, Испания, Англия и Франция, делът на хората, които не биха се справили с непредвидени финансови проблеми варира от 38% за Италия - до 35% във Англия. Всеки четвърти гражданин в Румъния и всеки пети в България и Унгария не биха могли да си разрешат пазаруването без проблеми на кола, регистрира също Евростат.

Обратно, в другия завършек на скалата са страни като Малта и Кипър, където едвам 2% от хората не биха могли да си разрешат покупка на кола, следвани от Люксембург, Италия и Франция - с по 2,5% от жителите, които биха изпитали финансови компликации при покупката на кола и други Като цяло най-голям е делът на хората в Европейски Съюз с финансови проблеми, които не биха могли да реагират при непредвидени парични провокации измежду следните категории европейци: самотните родители с деца - 60 % и при възрастните двойки над 65 години - 25%.

Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР