Бившият тим на Станимир Стоилов Астана изхвърли датския Мидтиланд във

...

Астана изхвърли Мидтиланд, Краев не беше в групата на датчаните

Бившият отбор на Станимир Стоилов Астана изхвърли датския Мидтиланд във втория прелиминарен кръг на Шампионската лига. Българският футболист Божидар Краев не попадна в групата за мача на датчаните за дуела на “Арена Хернинг”, а дуелът приключи 0:0. В първата среща вкъщи Астана победи с 2:1, което се оказа задоволително да продължи в третия кръг, където ще се изправи против Динамо Загреб на 7/8 и 14 август. Тимът от Казахстан излезе със мощен състав, като в офанзива действаше Жуниор Кабананга. Гостите удържаха домакинския напън и след десетата минута започнаха на собствен ред да гледат към вратата на Йеспер Хансен. Домакините се пробваха да си изпросят дузпа в средата на първата част, само че реферът Хуан Мартинес от Испания не реагира.
В началото на второто полувреме футболистите на Мидтиланд се хвърлиха в офанзива, а гостите се бранеха и дебнеха своя миг. Пресата на датчаните се ускори, те стигнаха до гол, който беше анулиран. В последна сметка макар високия градус на напрежението до попадение не се стигна и по този начин Астана продължи напред.