Бившият елитен испански арбитър Итуралде Гонсалес, който анализира съдийските решения

...

Бивш елитен испански съдия: Нямаше дузпа за Реал

Бившият първокласен испански съдия Итуралде Гонсалес, който проучва съдийските решения за „ AS “ е безапелационен, че реферът Майкъл Оливър е сбъркал с решението си да свири дузпа за Реал Мадрид в 93-та минута на четвъртфиналния мач реванш от Шампионската лига против Ювентус на „ Сантиаго Бернабеу “.

Кристиано Роналдо осъществя наказателния удар и по този метод „ кралете “ вкараха толкоз значимия гол за 1:3, който ги класира на полуфиналите на конкуренцията.

„ Влизането на Бенатиа против Лукас Васкес не е задоволително за съдията да свири дузпа в тази обстановка. Той не би трябвало да показва бялата точка “, разяснява Итуралде Гонсалес.

След като свири дузпа за Реал Мадрид, последваха доста бурни митинги от страна на играчите на Ювентус, след което Джанлуиджи Буфон бе изпъден с пряк червен картон.