БГНЕС Трябва да изберем между представителна демокрация и представление, каза пред

...
БГНЕС
Трябва да изберем между представителна демокрация и представление, каза пред
Коментари Харесай

Христо Иванов: Кирил Петков и Асен Василев са наши съмишленици

 БГНЕС Трябва да изберем сред представителна народна власт и зрелище, сподели пред БНР съпредседателят на Демократична България. В тези два Народното събрание, които с лека ръка разгласяваме за политическа фира, се случва нещо, счита.

" В тези парламенти на българската политическа класа й се постанова да се научи, че живеем в ново време. Четири партии в границите на 5% са подредени през един %. Това значи друга формула, базова, за политическата непоклатимост. Формула на договарянето. Формула на съвместяването на законни ползи. “

" Слави се опита да се държи като идващия огромен, като идващия избавител, с 65. Цената е всички да се научим, че към този момент живеем в епохата на група равноправни субекти “, разяснява Иванов в предаването " Преди всички “.

Демокрацията е нестабилна точно с цел да може политиците да се усещат несигурни, съобщи още водачът на " Да, България “. По думите му ще би трябвало да научим отначало думите коалиция и компромис. Новата просвета на споразумяването би трябвало да съществува при действително пълноправие и бистрота, счита той.

" В идващия парламент би трябвало да има държавно управление, което да свърши работа. Не бих споделил непременно. Има рационална цена. Всеки би трябвало да се откаже от претенцията да се пробва той да е огромният. “ 

Запитан задава ли се нов десен план на и, означи:

" Те са наши съидейници. Това, което са почнали, генерира доверие и би трябвало да продължи. Това, че генерира и офанзиви, валидира обстоятелството, че то би трябвало да продължи. Естествено е за нас да ги подкрепим в техните планове, само че те споделиха, че откакто се разпусне Народното събрание, тогава ще анонсират своите решения. “

В отговор на въпрос може ли и да влязат в листите на Демократична България за изборите наесен, Иванов посочи:

" Да не влизаме в такива спекулации сега. (...) За нас е доста значимо да не позволим това събиране на българската демократична общественост на едно място да бъде разколебано. Ще създадем всички рационални дейности да не позволим разединение, в противен случай - да се съберем, да надградим, да използваме капацитета и доверието, което всеки един носи. Това е въпрос на политическа технология и намиране на формула. Ние сме извънредно положително настроени, че това би трябвало да се свърши. Но нека те да си вземат решенията и да ги анонсират и оттова нататък ще работим. “

Естествено е да имаме претендент за президент, съобщи още водачът на " Да, България “. Относно оповестената за през днешния ден среща с Българска социалистическа партия в границите на консултациите за сформиране на кабинет с третия мандат разясни, че няма да отидат: 

" Тази среща няма предмет. При изначалната изясненост, че мандат, даден на Българска социалистическа партия, е жертван и при действителността, че болшинство няма, тази намира се трансформира в избирателен пиар за госпожа Нинова. “

Иванов напомни, че е имало опция посредством предварителни диалози преди президентът да връчи третият мандат да се предложи на президента подготвена формула, само че точно на този стадий е пропаднал третият мандат.

" Той просто се трансформира в избирателен театрален атрибут. “

По тематиката със забавянето с третия мандат преди неговото връщане, което бе обявено от водача на Българска социалистическа партия, Иванов означи:

" Трябва да се даде време и в този смисъл ние няма да лицемерим и да я корим за това. Този мандат най-малко тази работа да свърши – да обезпечи време. (…) Трябва нещо да свършим. Поне да актуализираме бюджета. “

Относно измененията в Закона за правосъдната власт и упоритостите за закриване на профилираното правораздаване сподели, че в правната парламентарна комисия от Има Такъв Народ тупат топката.

" Има доста необятен общ консенсус, че тази бухалка би трябвало да бъде отстранена, тъй че никой да не може да я употребява отсега нататък. “

Главният прокурор би трябвало да свикне да идва в Народното събрание, това би трябвало да се трансформира в рутинна процедура, а не да бъде сюблимен миг, в който всички се стичат в правна комисия, акцентира още.

Не е въпросът в това някой да прави двубой с Гешев, добави той.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР