Безсънието е проблем, който е познат на милиони хора по

...
Безсънието е проблем, който е познат на милиони хора по
Коментари Харесай

Подготовката преди лягане – ключът за добрия сън

Безсънието е проблем, който е прочут на милиони хора по света. Макар и да се усещат изцедени денем, стане ли време за сън, те не могат да заспят. Легнат ли, хората биват обземани от непрекъснати мисли, които циркулират в главата им, а сънят се трансформира в далечна фантазия.

Ако и вие имате сходен проблем, може би си мислите, че обезверените времена изискват обезверени ограничения. Не, не прибягвайте до приспивателни със подозрително деяние. Ново изследване демонстрира, че няколко дребни промени в метода ни на живот могат доста да подобрят способността ни да заспиваме.

Техниката за подготовка за сън е създадена от учените от Университета на Западна Австралия, основан в град Пърт. Те сполучливо я ползват от няколко месеца на състезателките от локалния женски баскетболен тим.

Специалистите са открили, че изключването на всички електронни устройства един час преди лягане, топлата успокоителна напитка и медитацията, както и спането в хладно помещение са жизненоважни за постигането на по-добър сън.

Прилагането на технологията е почнало по време на баскетболния сезон 2015/2016 година. Благодарение на позитивните резултати от проучването им, учените стигнали до извода, че смяната на рутината във времето преди да си легнем води до справяне с безсънието.

 Спане

Според специалистите тяхното изобретение може да се приложи за справяне с проблеми от всички сфери на живота. Те са уверени, че рутината на ежедневния ни живот постепенно, само че несъмнено ни убива. За да сме по-здрави и спокойни, би трябвало да заобикаляме самоналожените ни от самите нас житейски калъпи.

В проучването взели участие всички 52 състезателки от дамския състав. Половината от тях били единствено следени, без да им се постанова значително да трансформират ежедневните си привички преди лягане.

Останалата част обаче трябвало да изключват всяка вечер своите електронни устройства, да медитират и да спят в по-хладни пространства. Също по този начин те били карани да вършат необикновени за тях дейности, като да вземем за пример да играят шах в 23.00 часа през нощта. Резултатите посочили, че втората група имала доста по-здравословен и спокоен сън.

Източник: sanovnik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР