Без кашлица – как да ограничим дразнителите на дихателните пътища

...
Без кашлица – как да ограничим дразнителите на дихателните пътища
Коментари Харесай

Без кашлица – как да ограничим дразнителите на дихателните пътища в студените месеци


Без кашлица – по какъв начин да ограничим дразнителите на дихателните пътища в студените месеци. Слънцето още напича прелестно и ни подарява мека есен. Но захлаждането е реалност, а с него идват и типичните за сезона офанзиви към здравето ни.
И до момента в който се стремим да се бронираме
със здрава имунна система, има значително причинители на кашлица, която пречи на всекидневието и на спокойствието ни и денем, и нощем, до момента в който спим. 

Кои са най-честите причинители на кашлица, какви са типовете кашлица и по какъв начин можем да облекчим този по този начин характерен и за настинки, и за възпаления на дихателните пътища признак,
ще забележим в идващите редове.
Сухата кашлица обикновено ни навестява в резултат на инфекции. Те се отразяват в раздразнение и отичане на горните дихателни пътища, които включват носа, синусите, фаринкса и ларинкса, а кашлицата е инстикт на организма ни да се освободи от дискомфорта. Причинителите могат да бъдат ринити, настинки,
синузит, алергии, дехидратация.
За да избегнем множеството дразнители на горните дихателни пътища, би трябвало да имаме поради следните фактори: тютюнопушенето, контакт с кашлящи и очевидно нездрави хора, допиране на очите, устата и носа с неизмити ръце.
За да смекчим сухата кашлица,
можем да правим гаргара със солена топла вода, а резени круша с поръсена канела и гроздето овлажняват гърлото и са богати на антиоксиданти. Те обаче са краткотрайно решение, с лек резултат.

Кашлицата, породена от остро инфектиране на дихателните пътища, може да бъде остра, а при напреднала фаза на болестта, тя става влажна и съпроводена с изобилна експекторация на гнойни храчки. Причинителите са разнообразни риновируси,
грипни вируси, коронавируси, аденовируси.
По време на влажните и хладни месеци няма сигурна отбрана от тях, само че защитните ограничения, които можем да вземем, са ограничение на контактите с заболели хора, работа от у дома, когато това е допустимо, отбягване на скупчвания на хора (градския превоз,
заведения, затворени пространства).
Пиенето на вода, топли (но не горещи) чайове, изключително от джинджифил, потреблението на мед, са фактори, които оказват помощ при пристъпи на остра кашлица.
Продуктивната или влажна кашлица
най-често съпътства бронхит, ларингит, пневмонии и тежки вирусни респираторни болести. При този вид кашлица се следи нараснало формиране на секрет, като главната цел е неговото премахване.
Екстрактът от бръшлян се извлича
от листата на елементарния бръшлян и има способността да разреди, облекчи и помогне за изхвърлянето на секрета при влажна кашлица.
Листата на бръшляна съдържат доста
съединения, в това число сапонини, които посредством нервната система задействат клетките в белите дробове, с цел да отстранят непотребния секрет.
Почти всички типове кашлица се
обострят във вечерните часове. Тялото тогава към този момент е изтощено, нужна му е отмора, а мускулите се отпускат. Кашлицата може съществено да пречи на пълноценната отмора и здравия сън, които са
основни за оздравяването.
Кашлицата е естественият метод на тялото да почисти патогенни организми или токсични субстанции от белите дробове и горните дихателни пътища, и в действителност е извънредно значим за здравето натурален инстикт. Прекомерната кашлица обаче може да аргументи сухота, мъка и болежка в гърлото и да попречи на ежедневния ни темп.
Източник: flashnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР