Берое (Стара Загора) победи Славия като гост в София с

...

Втора победа за Берое в първата тройка

Берое (Стара Загора) победи Славия като посетител в София с 91:59 в отсрочен мач от втория кръг в Първата тройка на шампионата на България по баскетбол за дами. Двата отбора са втори и трети във краткотрайното класиране, а водач е Монтана 2003 с две победи и една загуба.

Баскетболистките на Берое превъзхождаха домакините през целия мач. Те поведоха с 22:9 след 10 минути игра, а на почивката усилиха задатъка си до 53:31.

И през второто полувреме гостите преобладаваха като преди последната четвърт дръпнаха с 68:40. Най-голямата разлика в дуела доближи 34 точки в интерес на шампионките.

Двете американки Саманта Лоджик и Ребека Тобин бяха най-полезни за Берое, отбелязвайки надлежно 19 и 18 точки. Лоджик добави 5 битки и 6 асистенции, а Тобин - 12 битки и 4 асистенции. С по 13 точки приключиха Теодора Динева и Цветомира Шаренкапова.
За Славия най-резултатна беше Мина Василева с 16 точки и 6 битки, а Дарина Кочева способства с 15 точки и 4 асистенции.
Източник: bnr.bg