Берое победи с 2:1 като гост Царско село в среща

...

Берое обърна Царско село за 2:1

Берое победи с 2:1 като посетител Царско село в среща от 20-ия кръг на Първа лига. Седрик Каломбо даде задатък на домакините от София в 7-ата минута, а Джонатан Перейра и Алиун Фол донесоха обрата през втората част. Царско село е на последно място с актив от 11 точки, а Берое е 7-ми с 28 пункта.

Гостите от Стара Загора сътвориха отлична опция в 6-ата минута, когато Омар Камара преодоля вратаря Иван Дерменджиев и стреля към опразнената врата, само че бранител мазета пред голлинията.

Минута по-късно обаче Царско село откри резултата след красиво попадение на     Последваха нови благоприятни условия за гол пред домакините. Пламен Крумов стреля с глава св ръцете на Ганев. Реди Каса проби отдясно, само че още веднъж Ганев се оправи.

Берое се засилва и на собствен ред провежда рискови офанзиви. Даниел Генов и Джонатан Перейра пропиляха чисти положения.

Десет минути след подновяването на играта Реди Каса беше изведен самичък против Ганев, само че вратарят още веднъж сподели класа.

Секунди по-късно Христо Митев центрира в наказателното поле на " царете ", а на далечната греда Джонатан Перейра засече топката във вратата на Дерменджиев за 1:1.

В 82-ата минута Берое нанесе своя удар. Камара изведе Алиун Фол в чиста позиция и той с диагонален удар прати топката в мрежата на Дерменджиев. Първоначално попадението бе анулирано, само че след информация с ВАР съдията Георги Димитров промени решението си.

Източник: bnr.bg