Бенфика срази гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с 4:2 в зрелищен първи

...

Бенфика и Айнтрахт спретнаха зрелище

Бенфика съкруши гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с 4:2 в зрелищен първи мач сред тях от четвъртфиналите на Лига Европа.

Гостите останаха в понижен състава още в 20-ата минута, когато Н‘Дика извърши нарушаване за дузпа и получи пряк червен картон. Жоао Феликс пък бе прецизен от бялата точка и даде задатък на домакините. Голмайсторът на Айнтрахт Лука Йович (40) изравни след асистенция на Анте Ребич, само че португалците върнаха задатъка си още преди края на първата част с ново попадение на Жоао Феликс (43).

След почивката Рубен Диас направи резултата 3:1 след асистенция на Жоао Феликс, който по-късно оформи хеттрика си след пас на Алекс Грималдо. Гонсало Пасиенсия (72) върна още едно попадение след подаване на Де Гузман и даде повече очаквания за немския отбор преди реванша след седмица.
Източник: fakti.bg