Бенфика направи второ поредно равенство в Примейра лига и трето

...

Бенфика пак не успя да победи

Бенфика направи второ следващо тъждество в Примейра лига и трето във всички шампионати. Отборът воден от Роджър Шмит позволи неверна стъпка вкъщи против Фарензе - 1:1.

Големият брой пропуски още веднъж провали Бенфика. Още до почивката домакините имаха няколко чисти благоприятни условия, само че не осъществиха нито една от тях. В 51-ата минута Фарензе изненадващо поведе след центриране от корнер и прецизен удар на Клаудио Фалкао. " Орлите " изравниха в 71-ата с попадение на Рафа Силва, който засече подаване от десния фланг на Фредрик Аурснес.

При 0:1 публиката на домакините освирка старши треньора Шмит поради решението му да размени младата звезда Жоао Невеш с Гонсало Гедеш. В оставащото време Бенфика не съумя да стигне до успеха и остана на точка зад Спортинг.

Брага продължава със постоянното си показване и през днешния ден надделя с 3:1 като посетител Визела. Симон Банза вкара два гола за тима на Артур Жорже, а в добавеното време се разписа и Брума. По този метод Брага събра 29 точки и се настани на третата позиция, измествайки от нея Порто.

Поражението закотви Визела на предпоследното 17-о място с 10 точки, колкото има и Шавеш. На дъното с 9 пункта е Арука.

Утре " драконите " ще посрещнат Каса Пиа, а Спортинг ще гостува на Витория (Гимараеш).

Водач в класирането е Спортинг с 31 точки, Бенфика е с 30, Брага има 29, а четвъртият Порто - 28.
 Бенфика - Интер 3:3 в Шампионска лига