Бдин /Видин/ започна с тежка загуба пролетния дял на първенството

...

Бдин /Видин/ започна с тежка загуба пролетния кръг на Втора лига

" Бдин " /Видин/ стартира с тежка загуба пролетния дял на шампионата на Втора футболна лига.
На стадион " Цар Самуил " в Петрич видинчани отстъпиха с 0:4 от " Беласица " в дербито в дъното на таблицата.
Резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато след центриране на Васил Божинов Мариян Вангелов означи с глава. В 15-ата минута домакините удвоиха след удар на Мартин Тодорски от далечна отдалеченост.
В 52-рата минута след самостоятелна акция на Аксел по земя откри Васил Божинов, който с мощен шут не остави късмет на вратаря на " Бдин " Димитър Стоименов и направи резултата типичен.
Едва в 70-ата минута гостите съумяха да насочат първия си удар в мача към вратата на " Беласица ".
В 75-ата минута Аспарух Смилков оформи крайния резултат, като се разписа непосредствено от фал.
След тази загуба видинчани се смъкнаха на последното място в класирането на Втора лига.
Старши треньорът на " Бдин " Николай Цветков можеше да разчита единствено на двама аварийни състезатели в тази среща. След мача той показа, че тимът му е отпътувал за Петрич с мисъл за наложителна победа, само че клубът не е съумял да картотекира в БФС част от новите попълнения, като преди всичко уточни привлечения за титулярен вратар от Сърбия Велко Маркович.
" Отборът на " Беласица " игра доста по-добре и изцяло справедливо завоюва трите точки. След тази загуба нещата при нас се усложняват, само че има още много мачове, не се отчайваме и продължаваме да се борим. Оптимист съм ", съобщи Цветков.
В идващия кръг " Бдин " приема " Спартак " /Варна/. Мачът е в петък, 23 февруари, от 14 часа.
Източник: bulnews.bg