Байерн (Мюнхен) разгроми Барселона с 3:0 като гост в мач

...

Байерн победи Барселона с 3:0 (РЕЗУЛТАТИ)

Байерн (Мюнхен) разгроми Барселона с 3:0 като посетител в мач от група Е в Шампионската лига. Баварците не оставиха никакви шансове на противника си, влизайки като любимец в срещата и изцяло оправдаха прогнозите.

Силите на Барселона стигнаха да бъде непокътнато равенството до 33-ата минута, когато Томас Мюлер откри. Другите два гола бяха дело на Роберт Левандовски в 56-ата и 85-ата минута.

За 90 минути каталунците не насочиха нито един прецизен удар и рядко стигаше в рискова непосредственост до вратата на Мануел Нойер.

Надмощието на баварците беше цялостно. Те насочиха 16 удара, от които седем бяха в очертанията на вратата. Стражът на домакините Марк Андре тер Стеген имаше доста повече работа. Топката два пъти срещна гредата преди головете на Левандовски.

В мач от група Н европейският клубен първенец Челси победи Зенит с 1:0. Единственият гол вкара Ромелу Лукаку, който беше прецизен в 69-ата минута.

Всички резултати
Пета група: Барселона - Байерн 0:3, Динамо Киев - Бенфика 0:0Шеста група Йънг Бойс - Манчестър Юнайтед 2:1 и Виляреал - Аталанта 2:2
Седма група: Севиля - Залцбург 1:1 и Лил - Волфсбург 0:0Осма група: Челси - Зенит 1:0, Малмьо - Ювентус 0:3.
Източник: bnr.bg