Байерн (Мюнхен) постигна очаквана победа с 3:1 в гостуването си

...

10 от Байерн биха Гройтер Фюрт с 3:1

Байерн (Мюнхен) реализира предстояща победа с 3:1 в гостуването си на Гройтер Фюрт от 6-ия кръг на Бундеслигата. Без да хвърлят прекалено много старания баварците прибавиха нови три точки в актива си.

Те играха съвсем цяло второ полувреме с човек по-малко, откакто Бенжамен Павар получи пряк червен картон в 48-ата минута, само че и това не попречи на играчите на Юлиан Нагелсман да вземат своето с голове на Томас Мюлер в 10-ата, Йошуа Кимих в 31-ата и автогол на Себастиан Гризбек в 68-ата минута.

Почетното попадение за домакините осъществя Седрик Итен в 88-ата минута.

Байерн записа осма поредна победа на сметката си, като към този момент има 16 точки и се откъсна на върха на класирането. Гройтер Фюрт продължава да няма победа в Бундеслигата и е на дъното с 1 извоювана точка.
Източник: bnr.bg