Байер (Леверкузен) и РБ (Лайпциг) загърбиха разочарованията от Шампионската лига

...

Загубите в ШЛ не смутиха Леверкузен и Лайпциг

Байер (Леверкузен) и Република България (Лайпциг) загърбиха разочарованията от Шампионската лига през седмицата с атрактивен дуел от седмия кръг на Бундеслигата, приключил 1:1. По този метод и двата отбора се разминаха с опцията да излязат отпред в класирането, откакто Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд).

Лайпциг стартира по-добре визитата си и в началните минути Тимо Вернер и Матеус Куня пропуснаха в обстановки сами против вратаря. След половин час пък Куня стреля в гредата.

След това Леверкузен изравни играта и дори поведе в резултата. В 66-ата минута прецизен беше Кевин Фоланд след подаване на Чарлес Арангис. За германеца това е 21-ви гол през календарната година, който той или осъществя, или за който асистира. Само Роберт Левандовски е пред него по този индикатор с 24.

We are all Nadiem Amiri when Kevin Volland scores. pic.twitter.com/3a3dYKjLOa
— Bayer 04 Leverkusen (@bayer04_en) October 5, 2019
Разенбалшпорт обаче съумя да изравни в 78-ата минута. Тогава привлеченият от Пари Сен Жермен Кристофер Нкунку сподели техника и порази мрежата на Лукас Храдецки за крайното 1:1.
A crucial goal off the bench from Christopher Nkunku for Leipzig today #B04RBL 1-1 pic.twitter.com/e4rCB2OAaa
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) October 5, 2019 СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 7 кръг, събота 5 октомври  Байер Леверкузен 1:1краен резулат  Ред Бул Лайпциг