Баскетболната Евролига стартира по фантастичен начин в четвъртък вечер. Шампионът

...

Невероятен старт на Евролигата, шампионът падна в Испания

Баскетболната Евролига започва по приказен метод в четвъртък вечер. Шампионът Фенербахче загуби в Испания, като посетител на Уникаха, ЦСКА изоставаше в Москва от Олимпия Милано, а 18-годишният Лука Дончич направи персонален връх за триумф на Реал Мадрид. Най-шокиращ бе резултатът в Малага, където първенецът на Еврокъп Уникаха победи първенеца на Евролигата Фенербахче със 68-67. Уникаха се завърна по най-хубавия метод в топ шампионата след страховит мач на Драган Милосавлевич и Георги Шермадини, надлежно приключили с 15 и 13 точки. След равностойна първа четвърт Фенербахче пое самодейността и водеше до последната част, само че по този начин и не съумя да се откъсне. Серия от 19-3 на Уникаха обърна нещата и домакините даже поведоха с 8 - 68-60. Фенербахче отговори със своя серия от 7 безответни точки след подтик на Костас Слукас, само че пропусна в края шут за успеха. Слукас с 15 точки бе най-полезен за Фенербахче. Останалите резултати: Анадолу Eфес – Реал Мадрид 74:88 ЦСКА Москва – Олимпия Милано 93:84 Олимпиакос – Баскония 75:64 Бамберг – Макаби ТА 71:88