Баскетболистите на Варна записаха поредна загуба в елита, този път

...

Черно море Тича записа осма загуба

Баскетболистите на Варна записаха поредна загуба в елита, този път като посетител в морското дерби.

Черноморец взе своето, надигравайки с 91:70 (22:27, 20:10, 26:16, 23:17) Черно море Тича като хазаин в мач от осмия кръг на НБЛ. Успехът е седми за „ акулите “, които има единствено едно проваляне в сметката си от началото на сезона. „ Моряците “ пък са с баланс 1-8.

Изненадващо, мачът в Бургас стартира с предимство на гостите от Варна, които съумяха оптимално да затруднят противника си и да поведат с 5 точки след 10 минути игра. След това нещата се обърнаха и домакините се отдръпнаха с задатък от 5 точки на почивката. След нея превъзходството на баскетболистите на Васил Евтимов продължи и те натрупаха още по-сериозна преднина. По същия метод се разви срещата и през последната четвърт.

За Черноморец Уендаъл Люис завърши с дабъл-дабъл – 36 точки и 12 битки, Георги Боянов също се разписа с двойни двуцифрени индикатори – 19 точки и 11 битки, а 16 точки добави Тихомир Желев.

Веселин Георгиев беше най-резултатен за Черно море с 15 точки, а Цветомир Куртев наниза 14, написа Sportal.bg.
Източник: petel.bg