Барселона се разправи лошо с новака в испанското баскетболно първенство

...

Барселона унищожи новаци в АСВ

Барселона се разправи неприятно с новака в испанското баскетболно състезание Бургос, като се наложи със 111-81 в мач от трети кръг на Лига АСВ.

Александър Везенков игра 18 минути за каталунския отбор, като приключи със 7 точки и 5 битки.

Българинът се отърси малко от слабия предходен дуел, в който не съумя да осъществя панер, като през днешния ден също стрелбата от тройката не му вървеше, само че въпреки всичко бе на равнище.

Само 3500 души следиха мача в Палау Блауграна, разликата в който се натрупа в първата и в последната четвъртини.

Гостите от Бургос също означиха много, изключително в третата част, само че не съумяха да спрат нападателната мощност на Барса.

Пау Рибас приключи с 21 точки за триумфа, 17 добави Адриен Моерман, а 16 - Пиер Ориола.

За Бургос по 13 означиха Кори Фишър и Горан Хускич.

Барселона продължава без загуба, както и Реал Мадрид, който се наложи с 93-65 над Сарагоса.