Барселона постигна убедителен успех с 4:1 като гост на Валенсия

...

Обамеянг герой за Барселона при 4:1 във Валенсия

Барселона реализира безапелационен триумф с 4:1 като посетител на Валенсия в мач от 25-ия кръг на испанската Ла Лига. Първите си два гола за каталунците осъществя Пиер-Емерик Обамеянг, а по един път се разписаха Френки де Йонг и Педри.

С двете си попадения Обамеянг стана едвам четвъртият състезател през този век с голове в четири от петте топ шампионати. 32-годишният габонец се е разписвал в шампионатите на Франция, Германия, Англия и Испания.

Обамеянг откри резултата в 23-а минута, откакто получи извеждащо подаване от Жорди Алба и с мощен шут прати топката в мрежата.

В 32-а минута Френки де Йонг повиши на 2:0 след асистенция на Усман Дембеле. единствено шест минути по-късно Обамеянг се разписа за повторно и на процедура завърши интригата още преди края на първата част.

Седем минути след почивката Карлос Солер върна един гол за Валенсия, само че Барселона не разреши на домакините да помислят за поврат, откакто 63-а минута Педри означи хубав гол за 4:1.

С успеха Барселона влезе в топ 4 с 42 точки, а Валенсия остава 12-и с 30 точки.
Източник: bnr.bg