Бърнли. Ливърпул постигна поредната изключително важна победа в битката за

...

Ливърпул се завърна в „Топ 4“ след победа в Бърнли

Бърнли. Ливърпул реализира следващата извънредно значима победа в борбата за място в Шампионската лига. Отборът на Юрген Клоп завоюва с 3:0 гостуването си на Бърнли и се завърна в топ 4 за първи път от средата на февруари. Головете означиха Роберто Фирмино, Натаниъл Филипс и Алекс Окслейд-Чембърлейн две минути преди края.

След четвъртата си поредна победа във Висшата лига мърсисайдци се изравниха по точки с Лестър, само че имат по-добра голова разлика и по тази причина изпревариха " лисиците ". В последния кръг Ливърпул приема Кристъл Палас и при победа ще си подсигурява място в четворката и присъединяване в идващото издание на ШЛ. Решителният фактор може да се окаже головата разлика, а " алените " имат преднина от четири гола на Лестър по този индикатор.
Източник: focus-news.net