Балкан победи Академик Пловдив с 85:75 в „Арена Ботевград“ в

...

Академик не премина през Балкан, чака чудо за 4-ото място

Балкан победи Академик Пловдив с 85:75 в „ Арена Ботевград “ в мач от 26 кръг в мъжкия ни хайлайф. Зелените имат в актива си и 7 загуби, като заемат трето място в класирането, до момента в който пловдивчани са четвърти с баланс от 11-13.

През първото полувреме двата състава си размениха по една част, като първата бе за Балкан след 25:14, до момента в който във втората гостите имаха превес и я взеха с 23:15. След като имаха задатък от 3 точки на огромната отмора, ботевградчани дръпнаха с двуцифрен подобен – от 14 точки посредством Божидар Аврамов, Димитър Димитров и Николай Грозев. До края пловдивчани пробваха да се приближат посредством Николай Николов и Обрад Томич, само че силите не им доближиха.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за спечелилите с 16 точки, с 15 е Дарко Балабан. Димитър Димитров се регистрира с 14 точки и 8 битки, Николай Грозев означи 13 точки, с 10 е Сияни Чеймбърс.

За Академик Обрад Томич вкара 21 точки, с 20 и 8 битки е Николай Николов. Васил Бачев добави 16.

Източник: marica.bg