Българският треньор Саид Ибраимов спечели Суперкупата на Казахстан, след като

...

Астана и Саид Ибраимов триумфираха със Суперкупата на Казахстан

Българският треньор Саид Ибраимов завоюва Суперкупата на Казахстан, откакто първенецът Астана победи Ордабасъ с 2:1.

И трите попадения паднаха през първото полувреме. Алекса Аманович откри резултата в 8-ата минута на дуела, само че Еркебулан Тунгишбаев изравни две минути по-късно с удар с глава за носителя на Купата на страната Ордабасъ. В 38-ата Дембо Дарбо беше прецизен от дузпа и донесе триумфа на Астана.

През вторите 45 минути първенците преобладаваха, само че не съумяха да стигнат до ново попадение.

Астана печели Суперкупата на страната за шести път в историята си, а този мач предшества началото на новия сезон във футболното състезание.

Ибраимов се завърна в Казахстан през есента на предходната година и влезе в щаба на новия старши треньор на Астана Григорий Бабаян.

Това е юбилеен десети трофей за българския експерт в Казахстан - той има седем трофеи, две Суперкупи и една Купа на страната. Четири от купите Ибраимов печели като част от щаба на Станимир Стоилов в Астана./ БТА