Българският шампион по футбол „Лудогорец“ загуби гостуването си в Швеция

...

Лудогорец загуби от Малмьо с 0:2 и се отдалечи от Шампионската лига

Българският първенец по футбол „ Лудогорец “ загуби гостуването си в Швеция от „ Малмьо “ с 0:2в първата среща от плейофите на Шампионска лига.

Така шест дни преди реванша в Разградвлизането в групите на най-силния клубен турнирстава сложна задача. Шведите тотално надиграха българския тим в сряда вечер.

„ Малмьо “ наложи преса още при започване на мача. В 15-ата минута капитанът Андерс Кристенсен се озова с топката в наказателното поле, а диагоналният му шут срещна страничната греда.

В идващите минути нищо не се промени в играта на българския тим. Така в 26-тата минута, след заучено състояние от корнер, сърбинът Бирманчевичвкара за 1:0.

До края на полувремето „ Малмьо “ насочи още няколко рискови удара, само че не съумя да означи гол.
Източник: mediapool.bg