Българският първенец Хебър постигна втора победа в група А на

...

Хебър постигна втора победа във волейболната Шампионска лига

Българският отличник Хебър реализира втора победа в група А на мъжката волейболна Шампионска лига, откакто в своята зала се наложи с 3:2 гейма (23:25, 21:25, 25:20, 25:22, 16:14) над Кнак Рьоселаре (Белгия). Волейболистите на италианския треньор Камило Плачи направиха поврат от 0:2 до 3:2 гейма, а по-късно сътвориха още един поврат в тайбрека, където съумяха да изтръгнат триумфа от 13:14 до 16:14. Двата тима ще се срещнат още един път на следващия ден, като през днешния ден Хебър беше записан като алегоричен посетител.

В групата отпред е Ястжембски (Полша) с 18 точки, реализирани от 6 победи в 6 мача. Кнак Рьоселаре има 2 победи и 3 провали и 5 точки. Следва немският Фридрихсхафен с 1 победа и 5 провали, а Хебър е с 2 победи и 3 загуби, само че с 4 точки.

Пазарджиклии започнаха с минимална преднина от 6:5, след което обсада на Николай Къртев и Якопо Масари поддържаше задатъка и при 9:8. Силният в тези минути Къртев оказа помощ задатъкът да се усили на 16:12, а по-късно до 22:20. Но Камило Плачи трябваше да взима спиране, откакто Брадли Гънтър сбърка при офанзивата и равенството 22:22 светна на таблото. След паузата белгийците взеха геймбол при 24:23, а Питер Кулман обезпечи триумфа в първия гейм за гостите от Белгия.

Началото на втория гейм беше за Кнак Рьоселаре, които дръпнаха с 3:1, а по-късно и с 8:5. Импулс в играта на българските първенци им оказа помощ да стигнат до равенството 11:11 с офанзива през центъра на Виктор Йосифов. Две точки на Дейвид Кръстев поддържаха равенството на 13:13, само че по-късно играчите от Белгия дръпнаха със 17:14, 18:15 и 23:20 с помощта на Матайс Десмет, на естонския диагонал Мерт Тамеару и на прецизните офанзиви на Питер Кулман. В края на частта гостите образно демонстрираха за какво печелят геймовете си до тук – мощни офанзиви от начален удар, преносима обсада и чудесно либеро, а също по този начин и довеждане докрай от крайната линия – 25:21.

В третия гейм хебърци най-сетне съумяха да измъкнат гейма с 25:20. Българите се измъкнаха от компликациите след 19:17, последователно усилиха на 22:18, а по-късно и взеха частта.

В четвъртата част българският тим внезапно усъвършенства блокадата си и малко преди края играчите на Камило Плачи имаха 13 блокади против 7. Това донесе и геймбол за българите, които поведоха с 24:22 в четвъртия гейм. И още веднъж блокадата, този път на единична на Тодор Тодоров, резултатът в геймовете беше подравнен 25:22 и 2:2 гейма. Иначе частта стартира за белгийците от Кнак, които дръпнаха в резултата, само че след 11:10 и мощна офанзива на Тодор Алексиев.

Тайбрекът стартира с най-малък задатък на белгийците от 3:1 и 4:2, който беше резултат от неточности на пазарджиклии. С напъните на Тодоров и Алексиев резултатът беше подравнен на 8:8, само че офанзива на Алексиев беше спряна с тройна обсада и Кнак Рьоселаре поведе с 11:8. Но имаше неточности и при гостите, като Сандер Деповере прати топката в мрежата от начален удар, а по-късно и Алексиев сподели големия си опит, с цел да изравни 12:12. Последва и най-дългото разиграване в тайбрека, което обаче приключи с точка за белгийците. Последваха точка на Матайс Десмет и на Тодор Алексиев, с цел да се стигне до 14:13. Но след таймаута хебърци безусловно изригнаха. Най-напред Пламен Шекерджиев направи ас, след което Виктор Йосифов се намеси решаващо.

Тодор Алексиев беше най-резултатен от българския тим с 22 точки, 10 от сервис. Якопо Масари добави 18, а Теодор Тодоров остана 10, включително и 5 блокади. За гостите от Белгия над всички беше Питер Кулман с 19, Матайс Десмет остана със 17, а Мерт Тамеару завърши с 16.
Източник: bnr.bg