Българският национален отбор разби Гибралтар с 5:1 в квалификациите на

...

България разби Гибралтар с 5:1

Българският народен тим разруши Гибралтар с 5:1 в квалификациите на третия шампионат от Лигата на нациите. Срещата беше директна за оставане в дивизията, като " лъвовете " се оправиха със задачата. В Разград дебют направи новият ни народен селекционер Младен Кръстаич.

След половин час игра на стадион " Хювефарма сцена " резултатът бе същият - 0:0. Валентин Антов откри в 23-ата минута с глава след подаване от корнер на Филип Кръстев. Само три минути по-късно обаче капитанът на гостите Рой Чиполина изравни също след корнер и отново с глава. Този гол е леко неприличен, тъй като футболистът е 39-годишен и е граничар, като тренира вечер след работа.
Все отново в 36-ата мината новият любим на левскарите Илиян Стефанов (2 гола против ЦСКА в последните два мача) проби по дясно крило и съвсем с шпагат съумя да подаде на новия капитан Кирил Десподов, който върна преимуществото от един гол в интерес на България.
Бързичко след началото на второто полувреме Радослав Кирилов (52) и Илиян Стефанов (55) доведоха резултата до 4:1. Петия гол вкара Марин Петков в 81-ата минута.
Така нашите взеха реванш, откакто в мача като посетител преди този момент те стигнаха единствено до тъждество 1:1 против представителите на страната джудже.
Това докара до промяната на тогавашния треньор Ясен Петров със сърбина Кръстаич.
В понеделник България гостува на Северна Македония.

България : Даниел Наумов, Иван Турицов, Петко Христов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Филип Кръстев, Илиян Стефанов, Илия Груев, Кирил Десподов, Радослав Кирилов.

Гибралтар : Колинг, Чиполина, Тория, Брито, Ансли, Уокър, Оливеро, Кашаро, Ронан, Уайсман, Лопес.
Източник: duma.bg