Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби с 1:3

...

България се бори, но отстъпи на САЩ в Лигата на нациите

Българският народен тим по волейбол за мъже загуби с 1:3 гейма (12:25, 25:20, 24:26, 23:25 в обособените части) от Съединени американски щати в третия си дуел от Лигата на нациите в София.

В " Арена Армеец " селекционерът Николай Желязков пусна в игра титулярен състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Стефан Чавдаров, Светослав Гоцев и либерото Владислав Иванов.

Американците поведоха с 6:3 след мощното си начало, а по-късно усилиха задатъка си до 18:9, с цел да поведат в резултата след изрично 25:12.

Във втория гейм на срещата в столицата българският народен тим беше напълно изменен. " Трикольорите " се показаха извънредно мощно и незабавно натрупаха преднина от шест точки - 10:4. Силните изяви на избраниците на Желязков продължиха и те затвърдиха положителната си игра при 23:14. Късният взлом на Съединени американски щати понижи задатъка за България, само че при 25:20 българите изравниха за 1:1.

Третата част значително беше решителна за крайния излаз на дуела. Резултатът се движеше точка за точка, само че американският тим поведе с 20:18. Добра серия от начален удар на Александър Николов докара до 21:21. Първият геймбол беше в интерес на България при 24:23, само че по-късно американците записаха три следващи точки, с което си върнаха задатъка в дуела.

В четвъртата част опитният отбор на Съединени американски щати поведе с 9:6, мина през 15:12 и 22:18, с цел да завърши дуела при 25:23.

Най-резултатен в българския състав беше младият Александър Николов със 17 точки. Съотборникът му Радослав Парапунов добави още 15 точки.

Енсинг Кайл осъществя 20 точки в интерес на американския тим, който имаше предимство в офанзива.

Българите заемат 15-то място в класирането след втората си поредна загуба в София, до момента в който американците са трети досега.

В неделя България ще се изправи против Бразилия.

Последвайте нашия канал " Спорт по Българска национална телевизия " във Viber!