Българският национален отбор по футбол победи 1:0 срещу Северна Македония

...

Националите отмъстиха за поругания ни химн в Скопие, биха 1:0 Северна Македония

Българският народен тим по футбол победи 1:0 против Северна Македония в борба за оставане в четвърта урна преди жребия за Евро 2024.

Гола за нашите вкара Кирил Десподов в 50-ата минута след бърза българска офанзива, при която нападателят бе изведен от Ради Кирилов самичък против вратаря и със мощен шут прокара топката сред краката му.

Победата е втора от два мача за новия сръбски треньор на националите Младен Кръстаич.

Преди началото на мача от Лигата на нациите българският химн бе освиркан свиреп от почитателите на стадион " Тоше Проески " в Скопие, а нашите национали бяха посрещнати с крясъци " Бугари, татари ".

Това обаче в допълнение нахъса гостите, които взеха първа победа като посетител от 22 мача.

Още в 14-ата минута бранителят на домакините Тодор Тодорски бе изпъден с пряк червен картон.

Той влезе с бутоните в коляното на 18-годишния гений Марин Петков, на който старши треньорът на България Младен Кръстаич довери да е титуляр.

В 22-ата минута треньорът на Северва Македония Благоя Милевски извади Александър Трайковски, а на негово място влезе Стефан Ашковски.

В 25-ата минута домакините сътвориха първата заплаха. След редица разбърквания пред наказателното поле топката попадна у капитанът Енес Барди. Шампионът с " Трабзонспор " в Турция шутира мощно, само че българският вратар Наумов сподели добър инстикт и мазета в ъглов удар.

Три минути по-късно българите сътвориха добра опция за гол, само че Радослав Кирилов, който беше на няколко метра пред Столе Димитриевски, не съумя да управлява добре топката и тя отиде в ръцете на вратаря на " Райо Валекано ".

Осем минути преди края на полувремето гостите можеха да вкарат, само че Илиян Стефанов и Кирил Десподов не се схванаха на дузпата, с цел да се стигне до завършващ удар.

След като Фарьорските острови биха Турция 2:1, стана ясно, че само триумфът на момчетата на Младен Кръстаич подсигурява, че те няма да се срутен в петата и последна урна.

В момента България има три равни, една победа и една загуба.

България - Македония 1:0 (0:0). Голмайстор: Кирил Десподов (50). Съдия: Юлиан Вайнбергер (Австрия). Жълти картони: Боян Миловски, Енис Барди, Благоя Милевски (треньор), Езджан Алиоски; Марин Петков, Илиян Стефанов, Илия Груев, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Младен Кръстаич (треньор). Червен картон: Тодор Тодорски.

Северна Македония: Столе Димитриевски, Егзон Бейтулай, Гьоко Зайков, Висар Муслиу, Тодор Тодорски, Александър Трайковски (22-Стефан Ашковски, 80-Дориан Бабунски), Енис Барди, Елиф Елмас, Езджан Алиоски, Боян Миловски (61-Стефан Спировски), Милан Ристовски (61-Люпче Дориев).

България: Даниел Наумов, Виктор Попов (82-Йоан Стоянов), Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Янис Карабельов (46-Никола Илиев), Илиян Стефанов (46-Филип Кръстев), Илия Груев, Радослав Кирилов (89-Георги Русев), Кирил Десподов.
Източник: dnesplus.bg