Българският национал Петър Занев отново беше основна фигура за своя

...

Занев с цял мач, Амкар сгази тима на Венци Христов

Българският национал Петър Занев още веднъж беше съществена фигура за своя Амкар при погрома над новака в елита на Русия СКА Хабаровск. Домакините от Перм разрушиха противника си с 3:0.

Занев престоя на терена от първата до последната минута и беше непробиваем в защита. За гостите на аварийна пейка остана Венци Христов, само че нападателят по този начин и не се появи в игра.

Януш Гол откри резултата за Амкар в 38-та минута, а развръзката настъпи в последните минути. Дарко Бодул в 84-та минута направи 2:0, а в последните минути на продължението Павел Комолов оформи класиката.

След този процес Амкар събра 11 точки и записа втора поредна победа. По този метод Занев и компания се измъкнаха от рисковата зона. СКА Хабаровск пък остана предпоследен с