Българският национал Илия Груев направи официален дебют за новия си

...

Илия Груев записа официален дебют за Лийдс

Българският национал Илия Груев направи формален дебют за новия си тим Лийдс Юнайтед. 23-годишният Груев против 4 млн. евро.

Новият отбор на българина гостува на Милуол и завоюва с безапелационното 3:0. Успехът пристигна с два гола на Йоел Пирое в 15-ата и в 77-ата минута и попадение на 20-годишното френско крило Джорджинио Рутер в 81-ата минута. Пирое има, откогато пристигна от Суонси.

Това е втора победа за Лийдс през сезона и идва в 6-ия кръг. С 9 точки изпадналият от Премиършип тим се изкачва на 10-о място, на 6 точки от местата за промоция.

Илия Груев стартира мача като запаса и влезе в 88-ата минута дружно с Джо Гелхард. Двамата замениха надлежно създателя на третото попадение Рутер и Арчи Грей. Във вторник Лийдс още веднъж гостува – на Хъл Сити.
Източник: flashnews.bg