Българският национал Андрей Гълъбинов не успя да помогне на тима

...

Гълъбинов не помогна на Специя срещу Верона

Българският национал Андрей Гълъбинов не съумя да помогне на отбора си Специя при гостуването на Верона в дуел от петия кръг на италианската Серия Б. Тимът му отстъпи с 1:2, а българинът се появи в игра в заключителните минути на дуела, само че включването му не повлия на резултата. Специя потегли добре, като поведе в 39-ата минута посредством Бидауи, само че малко пред почивката домакините изравниха с гол на Райдър Матос в 42-ата.

Двубоят вървеше равностойно и през втората част, а развръзката настъпи в 78-ата, когато Матиа Загани донесе триумфа за отбора от града наЖулиета. Гълъбинов влезе в 82-ата минута, само че не съумя да промени отрицателния процес на мача за своя отбор. Без контузения Ивайло Чочев Палермо също записа загуба при гостуването си на Бреша в различен дуел от кръга. Домакините дръпнаха с попадения на Алфредо Донарума в 27-ата и 29-ата минута. Гостите от Сицилия се разписаха почетно в 86-ата с попадение на Стефано Морео.