Българският национал Александър Везенков и Сакраменто Кингс загубиха с 99:119

...

Везенков бе вездесъщ за 20 минути на паркета, но Кингс загуби съседско дерби

Българският национал Александър Везенков и Сакраменто Кингс изгубиха с 99:119 при гостуването си на съседите от Лос Анджелис Клипърс. Така Кингс сложиха завършек на серията си от две следващи победи, до момента в който отборът от Лос Анджелис записа пети пореден триумф.

Срещата стартира неприятно за " кралете ", които изгубиха първата четвърт с осем точки разлика, а във втората прибавиха още 14 към пасива си.

Домакините завоюваха и третата част, този пък със седем точки разлика и усилиха задатъка си на 29 точки. Сакраменто съумя да редуцира изоставането си, спечелвайки последния интервал с 29:20.

Това е втора загуба на " кралете " в двата мача против Клипърс от началото на сезона. На 30 ноември Везенков и съотборниците му претърпяха проваляне със 117:131 като посетител на отбора от Лос Анджелис.

28-годишният роден баскетболист стартира мача като запаса и се появи в игра при започване на втората четвърт. Той се показа извънредно мощно през последната част и в последна сметка приключи като четвъртия най-резултатен състезател на " кралете " в мача.

Везенков взе присъединяване в тъкмо 20 минути, в които се отличи с девет точки, три битки, три асистенции и един кръстосан пас. Преди началото на заключителния интервал Сашо имаше единствено две точки в актива си.

Най-резултатен за Сакраменто в мача беше Кийгън Мъри, приключил дуела със 17 точки. Домантас Сабонис обичайно завърши с дабъл-дабъл – 15 точки и 10 битки. Диарън Фокс завърши с 14 точки.

Кауай Леонард се отличи с 31 точки за триумфа на Клипърс. Джеймс Хардън и Норман Пауъл прибавиха по 15, а Терънс Ман наниза 10 точки.

Следващият мач на Александър Везенков и Сакраменто Кингс е в петък (15 декември) против Оклахома Сити Тъндър от 5:00 часа българско време.