Българският нападател Ивелин Попов отбеляза нови два гола за новия

...

Попето изригна с два гола и поведе Рубин към победа

Българският нападател Ивелин Попов означи нови два гола за новия си отбор Рубин и поведе казанци към поврат с 3:2 против гостувалия Ахмат (Грозни) в мач от 25-ия кръг на съветската Премиер Лига. Попето първо бе прецизен за 1:1 с удар отблизо разстояние в 49-ата минута, откакто още в 17-ата секунда Магомед Митришев бе извел Ахмат напред в резултата след безредие пред вратата на Сослан Джанаев. В 70-ата минута Попов довкара топката на самата голлиния. Сердар Азмун пък осъществя другото попадени за водения от Курбан Бердиев тим в 63-ата минута. В 86-ата минута Митришев с втория си гол в дуела оформи крайния резултат.

Рубин е осми в класирането с 31 точки, а Ахмат е 13-и с 27 и в оставащите кръгове до края ще води сериозна борба за опазване на мястото си в елита.

За Попов това бе четвърто попадение откогато 30-годишният футболист мина в Рубин чартърен от Спартак (Москва) през февруари. Попето има 4 мача за Рубин в Премиер Лигата досега.

СТАТИСТИКА НА МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Премиер Лига 25 кръг, събота 7 април  Рубин 3:2краен резулат  Ахмат Грозни