Българският баскетболист Александър Везенков изигра поредния си силен мач за

...

Везенков отново най-резултатен за Олимпиакос при драматично поражание в Евролигата

Българският баскетболист Александър Везенков изигра следващия си мощен мач за Олимпиакос при трагичното проваляне на гръцкия гранд със 75:77 (28:18, 19:13, 14:19, 14:27) като посетител на френския АСВЕЛ в среща от 14-ия кръг на постоянния сезон в Евролигата.

Двубоят във Вильорбан стартира доста мощно за " червено-белите ", които след първото полувреме водеха с 47:31.

През втората част обаче домакините стигнаха до цялостен поврат, а Амин Нуа подпечата триумфа на своя отбор с тройка в последната секунда на мача.

Александър Везенков още веднъж стана най-резултатен за Олимпиакос със своите 16 точки за 32 минути на паркета. За спечелилите от АСВЕЛ пък Шарл Каюди и Джона Матюс осъществиха по 14 точки.

В класирането гръцкият отбор заема четвърто място с актив от 18 точки и баланс 9-5, до момента в който баскетболистите на АСВЕЛ са 13-ти с 12 пункта и баланс 6-8.