Българският баскетболист Александър Везенков и неговия клубен тим Олимпиакос започнаха

...

Везенков и Олимпиакос удариха Барселона на старта на Евролигата

Българският баскетболист Александър Везенков и неговия клубен отбор Олимпиакос започнаха с победа новия сезон в Евролигата, откакто надиграха като посетител с 80:70 (13:16, 21:12, 23:21, 23:21) състава на Барселона.

Решаващи за крайния излаз от срещата бяха последните минути на третата четвърт, когато гръцкият отбор направи серия от 11:0 точки, с което взе стабилен задатък при 57:47.

В последната четвърт " червено-белите " ловко направляваха задатъка си и в последна сметка справедливо стигнаха до крайния триумф.

Александър Везенков стана най-резултатен за спечелилите, реализирайки 20 точки против някогашния си отбор, а също така добави и 7 битки за 27 минути на паркета. Сериозен принос за триумфа имаше и Янулис Ларендзакис, който в последните 10 минути вкара четири тройки, с които оформи и общия си актив от 12 точки в дуела.

За домакините от Барселона пък Нико Лапровитола беше най-полезен със своите 16 пункта.