Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал във финала

...

Ансамбълът ни по художествена гимнастика със сребърен медал в Памплона

Българският отбор по художествена гимнастика завоюва сребърен орден във финала на три ленти и две топки на надпреварата от Световната чалъндж купа в Памплона, Испания.

Отборът ни в състав Вая Драганова, Женина Трашлиева, София Иванова, Рейчъл Стоянов, Маргарита Василева и Камелия Петрова позволи леки грешки в съчетанието си, само че все пак оценката от 28.700 точки се оказа задоволителна за второто място в крайното класиране.

Златото във финала пък завоюва ансамбълът на Италия с резултат от 29.600 точки, до момента в който бронзът остана за гимнастичките от Азербайджан с 27.550 точки.

За страдание, във финала на пет обръча българките, водени от Весела Димитрова и Михаела Маевска, позволиха неточности, които ги оставиха отвън призовата тройка.

В тази конкуренцията купата още веднъж стана владеене на тима на Италия, следван от съставите на Испания и Азербайджан.