Българските граждани, пътуващи за Черна гора, ще трябва да представят

...
Българските граждани, пътуващи за Черна гора, ще трябва да представят
Коментари Харесай

Нови изисквания за пътуващите до Черна гора

Българските жители, пътуващи за Черна гора, ще би трябвало да показват негативен тест за COVID-19, документ за имунизация или документ за преболедуване на ковид при влизане в страната, оповестиха от Министерство на външните работи. По информация на българското посолство в Черна гора мярката влиза в действие от 24 август 2021 година и ще важи до 10 септември 2021 година При влизане в Черна гора българските жители следва да показват един от следните документи:

- негативен резултат от PCR тест, не по-стар от 72 часа, считано от момента на влизане в Черна гора;

- уверение за осъществена имунизация – сложена съответна последна доза или най-малко първа доза от ваксина против COVID-19;

- документ за негативен резултат от бърз антигенен тест, публикуван от оторизирана лаборатория и не по-стар от 48 часа все още на влизане в Черна гора;

- документ за позитивен резултат от PCR тест или бърз антигенен тест, публикуван от надлежна лаборатория, по-стар от 14 дни, само че не по-стар от 180 дни преди датата на влизане в Черна гора.

Децата на възраст до 5 години са освободени от задължението да показват диагностични проби. Изискванията не важат и за жителите, идващи в Черна гора от Албания, Косово, Хърватия, Сърбия, Босна и Херцеговина и Република Северна Македония и имат непрекъснато или краткотрайно престояване в тези страни или са обитавали на тяхна територия най-малко 15 дни. При потребност от подпомагане, българските жители могат да се свържат с: Посолството на Република България в Подгорица на тел: +382 20 655 009 и на дежурен телефон в извънработно време: +382 69 143 298; +382 69 133 616 (номер за незабавни случаи).
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР