Българската власт най-после излезе с обяснение за темпа на бавното

...
Българската власт най-после излезе с обяснение за темпа на бавното
Коментари Харесай

Властта оправда бавното ваксиниране с хората и уикендите

Българската власт най-сетне излезе с пояснение за темпа на бавното имунизиране. Здравният министър Костадин Ангелов уточни през днешния ден като съществена причина хората от описите, които не отивали в уречения час, макар че се били записали.  " Темпът на имунизациите, противоречив мен, върви недобре по разнообразни аргументи. Натъкваме се на един доста противен факт. Създаваме организация на избрана група от хора и идва към 70% - би трябвало бързо да се намерят хора, които да бъдат имунизирани, с цел да не се пилеят дозите. Не е човешко да имаме ваксини, да чакаме някой да пристигна, а той да не идва ", съобщи той във Враца. Положението с изчезналите хора било изключително трагично през уикендите.

С цел наваксване имунизационният щаб предложил към процеса бързо да се включи и четвъртата фаза от имунизациония проект, т.е. възрастните хора и по-младите с хронични болести. Идеята ще се разисква в околните дни. " Това следва да бъде променено и ще променим темпа на имунизиране ", сподели Ангелов. Плановете му съответстват с неведнъж афишираната поръчка четвъртата фаза, т.е. така наречен всеобщо имунизиране, да стартира в края на февруари - началото на март. Тъй като с нея ще се занимават и персоналните лекари, Ангелов разяснява, че те скоро ще получат отговор на всички въпроси, касаещи процеса.

Като други аргументи за бавното имунизиране Ангелов уточни препоръките на някои джипита към  пациенти да не бързат, а също и общото съмнение. 

Министърът заяви още, че най-късно при започване на март би трябвало да започва електронната система, в която всеки ще може да избира час и място за имунизиране. Възможност щяло да има и за избор на обитаемо място. Ако човек си постави да вземем за пример първата ваксина във Варна, щял да има право да сложи втората в Благоевград. " Платформата съставлява самобитна електронна регистратура, като въвеждането ѝ доста ще улесни хората ", сподели Ангелов.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР