България загуби от Хърватия с 1:2 и завърши безславно турнето

...

България завърши със загуба катарското турне след обръщалка на Хърватия

България загуби от Хърватия с 1:2 и приключи безславно турнето в Катар. Кирил Десподов откри в 69-ата минута, а Лука Модрич изравни в 76-ата от дузпа. Андрей Крамарич донесе цялостния поврат в 80-ата минута.

Секунди след попадението на Десподов той беше изпъден за два жълти картона, а в 63-ата минута Дуйе-Чалета Цар също остави своите с човек по-малко.

След като международният вицешампион поведе в резултата последва страховит пропуск на България, а един път и гредата бе ударена от Андреа Христов, само че бе свирено и нарушаване против вратаря. Така България към този момент 20-ти следващ мач надалеч от родината няма победа.

Контролата на модерния " Едюкейшън Стейдиъм " е втората на катарска земя за двата отбора. Преди дни Лъвовете отстъпиха с 1:2 ои на домакина на Световното състезание Катар, до момента в който Ватрените приключиха 1:1 със Словения.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1):1. Светослав Вуцов - 12. Единсон Йорданов, 3. Андреа Христов, 6. Петко Христов, 2. Иван Турицов - 16. Кристиян Малинов, 18. Ивайло Чочев - 21. Радослав Кирилов, 8. Тодор Неделев, 11. Кирил Десподов - 20. Мартин Минчев​

Резерви: 13. Николай Михайлов (вр),23. Иван Дюлгеров (вр), 15. Васил Божиков, 5. Кристиан Димитров, 7. Георги Костадинов, 4. Мики Орачев, 10. Борислав Цонев, 14. Доминик Янков, 17. Георги Йомов, 22. Илиан Иилев-младши, 19. Атанас Илиев, 9. Спас Делев

Селекционер:Ясен Петров
Източник: lupa.bg