Българинът Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира

...

Андреев продължава в Анталия, Лазаров отпадна

Българинът Адриан Андреев се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 25 хиляди $.

Поставеният под номер 8 Андреев отстрани японския квалификант Тайо Яманака с 5:7, 6:3, 6:1 по-късно повече от два часа и половина игрово време.

Двубоят беше пресечен нощес поради дъжд при започване на втория сет при 2:0 гейма за софиянеца. При доиграването през днешния ден българинът в началото загуби пробива си задатък и разреши на противника да изравни за 3:3, само че по-късно взе седем следващи гейма по пътя си към обрата и крайната победа.

Така за място на четвъртфиналите Андреев ще играе против Паул Мартин Тифон от Испания.

Другият българин м Анталия Александър Лазаров отпадна в първия кръг след проваляне от квалификанта Сезар Крецу (Румъния) с 6:3, 6:7(5), 3:6.
Източник: bnr.bg