Бафусам. Малави победи Зимбабве с 2:1 във втория си мач

...

Малави победи Зимбабве с 2:1

Бафусам. Малави победи Зимбабве с 2:1 във втория си мач от група В за Купата на африканските народи. Герой за отбора стана Габадиньо Манго, който означи и двата гола. Зимбабве поведе в 38-ата минута след страховит удар с глава на Исмаел Уади. Пет минути по-късно Манго изравни, а в 58-ата минута той донесе триумфа на Малави, откакто трансферира вратаря.

Успехът дава очаквания на Малави за класиране на осминафиналите. Тимът записа втора победа в историята си на КАФ при третото присъединяване на шампионата. В последния мач от групата " Пламъците " ще се изправят против един от любимците за купата Сенегал. Зимбабве пък удължи антирекорд, откакто в 14-ия си мач на Купата на африканските народи още веднъж позволи гол и в нито една среща не е напускал терена със суха мрежа.