Айзък Окоро отбеляза тройка в последната секунда и Кливланд Кавалиърс

...

ОБЗОР: Кливланд спечели с тройка в последната секунда

Айзък Окоро означи тройка в последната секунда и Кливланд Кавалиърс завоюва със 116:114 против Бруклин Нетс в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоациация на Съединени американски щати и Канада (НБА). Така Нетс не съумяха да изпреварят Маями Хийт на шестото място в Източната конференция, а Кавс резервираха четвъртата си позиция.

Кливланд завоюва за девети път в последните си 12 мача, откакто направи серия от 12-2 в последните 2:13 минути против Бруклин. Донован Мичъл бе най-резултатен за Кавс с 31 точки, а Еван Моубли приключи с 26 и 16 битки.

Майкъл Бриджис вкара 32 точки за Нетс, които записаха антирекорд за сезона с пето следващо проваляне. Бруклин изостава на половин мач от Маями на изток и е лидер измежду тимовете, които малко преди края на постоянния сезон са в позиция за присъединяване в плей-ин шампионата.

Кауай Ленърд означи 32 точки и Ръсъл Уестбруук вкара още 24 за победа на Лос Анджелис Клипърс със 127:105 против Оклахома Сити в различен дуел от четвъртък вечер.

Боунс Хайланд записа 16 точки и седем асистенции за Лос Анджелис, който си отмъсти на Оклахома Сити за провалянето със 100:101 във вторник. Клипърс взеха реванш без гарда Пол Джордж, който усука коляното на десния си крайник в първия мач сред двата тима и няма да играе до края на постоянния сезон.

Шай Гилджъс-Алекзандър бе най-резултатен за Тъндър с 30 точки против някогашния си тим. Джош Гиди означи други 18, а Джейлън Уилямс приключи с 16 за Оклахома Сити, който е 11-и в Западната конференция, само че при тъждество в салдото с десетия Ню Орлиънс Пеликанс.

Брендън Инграм направи първи трипъл-дабъл в кариерата си и Ню Орлиънс победи Шарлът Хорнетс със 115:96. Нападателят на Пеликанс записа 30 точки, 11 битки и 10 асистенции, а Йонас Валанчунас оказа помощ с дабъл-дабъл при 20 точки и 19 битки.

Пи Джей Уошингтън вкара 18 точки за Хорнетс, които изгубиха гардовете Тери Розиър и Денис Смит поради травми през първото полувреме. Шарлът е навън от конкуренцията за плейофите през тази година с баланс 23-51.

Паоло Банкеро вкара 21 точки и Орландо Меджик победи Ню Йорк Никс със 111:106 като хазаин, макар че загуби двуцифрена преднина в края. Коул Антъни добави 18 точки като запаса за Меджик, които редуцираха пасива си от десетия на изток Чикаго Булс до четири мача.

Куентин Граймс и Иманюел Куикли записаха по 25 точки за Никс, които изгубиха за трети следващ път. За момента те са пети в конференцията със солидна преднина против Маями.