Автомобилният концерн Фолксваген е решил да не изгражда свой нов

...
Автомобилният концерн Фолксваген е решил да не изгражда свой нов
Коментари Харесай

"Фолксваген" се отказва да строи завод в Турция

Автомобилният тръст " Фолксваген " е решил да не построява собствен нов цех в Турция, се показва в обява на Automobilwoche, която се позовава на източници от немския авто производител, заяви БНР.  Според електронното издание  " Фолксваген " няма да построи плануваната фабрика за редица свои модели наоколо до турския пристанищен град Измир. Вместо това новото потомство VW Passat и Skoda Superb би трябвало да се възложат на завода на компанията в Братислава, Словакия. Това е огромна крах за Турция, показва изданието.

Компанията " Фолксваген " дефинитивно се отказала от проектите си за цех в Маниса, Турция, където да се създават редица модели на автомобилния колос. Това беше доказано от няколко източника от автомобилния тръст, показва Automobilwoche. На този стадий компанията " Фолксваген " не е коментирала публично информацията на Automobilwoche, показва организация Ройтерс.

Фабриката в Западна Турция трябваше да сътвори 4 000 работни места, като " Фолксваген " искаше да влага към един милиард евро в построяването на идващото потомство модели от междинен клас.

През октомври предходната година " Фолксваген " отсрочи решението си за подобен цех на фона на интернационалните рецензии по отношение на военните интервенции на Турция в Сирия. Преди това дълго време България също бе обсъждана като алтернатива за построяването на новия цех на автомобилния колос.  

 
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР