Автогол в 81-ата минута на Фьодор Кудряшов донесе минимален успех

...

Автогол класира хърватите на световното, Русия на бараж

Автогол в 81-ата минута на Фьодор Кудряшов донесе най-малък триумф с 1:0 за Хърватия против Русия и класиране на спечелилите за Катар 2022. Руснаците ще би трябвало да вземат участие в баражите.

Мачът от от група H в Сплит мина под тоталната диктовка на домакините, които се нуждаеха от наложителна победа, с цел да изпреварят руснаците в класирането.

Под сипещия се пороен дъжд хърватите пропускаха състояние след състояние, с цел да се стигне до нелепия автогол на Кудряшов, който изпрати хърватите на международното.

Хърватия набра 23 точки, а Русия с 22 ще се надява да мине през баражите, с цел да доближи до международните финали.

В другите два мача в тази група Словакия разгроми с 6:0 като посетител Малта, като островитяните играха с двама души по-малко от началото на второто полувреме. А Словения се наложи с 2:1 вкъщи си над Кипър. Тези четири тима отпадат.
Източник: bnr.bg