Арсенал записа първия си успех в първенството под ръководството на

...

Арсенал с първа победа под ръководството на Емери

Арсенал записа първия си триумф в шампионата под управлението на Унай Емери, побеждавайки Уест Хям с 3:1 в лондонското дерби от трети кръг на Премиършип.

Месут Йозил не взе участие в мача, защото страда от вирусно заболяване, а неговото място зае Аарън Рамзи.

Марко Арнаутович даде преднина на " чуковете " в 25-ата минута, само че отговорът на " артилеристите " не закъсня и Начо Монреаол изравни пет минути по-късно. Арсенал поведе с огромна доза шанс в 70-ата минута, когато Александър Лаказет с тил към вратата опита центриране, а топката се отклони от тялото на Иса Диоп и влезе в мрежата на защитаваната от Фабиански врата. Тимът на Емери стигна до още един гол, създател на който стана Дани Уелбек в спомагателното време. Арсенал загуби предните си двама мача и в този момент е с актив от три точки, а Уест Хям претърпя трета загуба.