Арсенал си осигури първото място в група А на Лига

...

Икономичен Арсенал запази първото място, ПСВ удари Бодьо

Арсенал си обезпечи първото място в група " А " на Лига Европа, откакто победи с минималното 1:0 Цюрих на " Емиратс " в борба от последния кръг на груповата фаза. Киърън Тиърни означи единственото попадение в 17-ата минута.

Удар на Бен Уайт бе блокиран сякаш с ръка от защитник на гостите, само че топката стигна до шотландеца, който с изстрел от границата на наказателното поле я прати в десния ъгъл. Нкетия и Виейра пропуснаха да усилят преднината на лондончаните преди почивката.

В другия дуел от групата ПСВ Айндховен победи с 2:1 Бодьо/Глимт като посетител и остана на втората позиция с актив от 13 точки. Норвежците са трети и ще продължат през пролетта в Лигата на конференциите.

Алфонс Сампстед си означи автогол в 36-ата минута, а Йохан Бакайоко удвои в 52-рата. Така Бодьо инкасира едвам втора загуба в последните си 16 домашен срещи в евротурнирите. Успехът на ПСВ обаче се оказа непълен за първото място в групата
Източник: lupa.bg