Апартейд до изкопаеми горива: Историята на Колумбия за продажба преди Газа
Тъй като ревът на митингите против войната на Израел против Газа става все по-силен в кампуси в Съединените щати, едно основно искане заема централно място: продажба. Студенти и преподаватели, които са част от митингите, упорстват техните университети да спрат всякакво финансиране и вложения, свързани с Израел.
В центъра на митингите е Колумбийският университет в Ню Йорк, институция от Бръшляновата лига, потънала в историята на студентските дейности в кампуса, датираща от десетилетия.
И макар че няма два идентични митинга, университетът също по този начин има дълга традиция да води американски просветителни институции в прекратяването на спорни вложения – постоянно под напън от общностите на своите студенти, преподаватели и ученици.
Прочетете целия текст »




